• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wymarzona podróż poślubna, może Meksyk?

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najbardziej urokliwych krajów w Europie. Choć generalnie Portugalia jest sporo mniej znana wśród turystów, niż Hiszpania, czyli jedyny sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno przyznać, że Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto brać pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica i największe miasto Portugalii. To także najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa w tym momencie o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, niż pozostałe rejony kraju, który może nie jest biedny, lecz jednakże daleko mu do zamożności – np. za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, choćby z takiego powodu, iż jest bardzo klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o wspaniałych plażach, które są idealne dla zwolenników plażowania oraz kąpieli w ciepłej wodzie. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to piękne miasto, które jest nie tylko piękne, lecz także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet twierdzi, że Włochy to najpiękniejszy kraj na świecie. Trudno ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko ładne miasta czy ciepłe plaże, lecz również dały nam artystów, pyszne jedzenie albo luksusowe auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Choć akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Bardzo dobre są także miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zwiedzić Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, lecz także warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie interesujące miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem wyczekuje na ten wspaniały czas jakim jest urlop. Po długich miesiącach ciężkiej pracy nareszcie nadchodzi ta chwila kiedy możemy razem z rodziną wyjechać na wspólny odpoczynek. Dzisiaj wyborów w tymże aspekcie mamy tak wiele, iż niełatwo bywa zdecydować się. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z ofertami przeróżnych biur podróży, które mają nierzadko do zaproponowania wiele fantastycznych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeżeli jedynie mamy tego rodzaju sposobność i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, warto zdecydować się na odpoczynek w nie tak bardzo popularnym okresie. Oprócz tego, że ceny wtedy bywają znacznie niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych kurortach jest również mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszej podróży pamiętajmy także żeby oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się morze czy dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę i interesujące zabytki do zwiedzania jest z pewnością Grecja. Stolica tego kraju, czyli Ateny, jest wręcz przepełniona ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na urlop do Grecji można mieć pewność, iż nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas wieloma przepięknymi budowlami i legendami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu osób może uchodzić za niemal raj. W końcu to piękne państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest rewelacyjnie zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie wybrać się naprawdę wielu ludzi. Jeśli należysz do owego grona, musisz głównie wiedzieć, iż wycieczka do Australii to duży wydatek. To w końcu kraj położony na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeżeli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić to wspaniałe państwo. Trzeba po prostu ustalić sobie cel!
A trzeba jasno napisać, że Australia ma do zaoferowania dla podróżnych dużo atrakcji. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest umieszczane na pierwszych miejscach, jeśli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje bardzo dużo zabytków, np. słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest również Melbourne – a więc miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii nie mieszka wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – choć jest również spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim co do wielkości krajem na świecie, który może każdemu z nas zaoferować sporo naprawdę pięknych widoków oraz Najbardziej znaczące zalety Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska to aktualnie siedlisko gigantycznej biurokracji oraz wartości, które ogólnie nie służą naszemu kontynentowi, w tym także Polsce, to jednakże wydaje się, iż z punktu widzenia Polaka Unia Europejska ma sporo więcej atutów, aniżeli wad. Przecież jeżeli po 1989 roku nie poszlibyśmy za Unią, Zachodem, bylibyśmy sporo biedniejszym krajem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Definitywnie żadna osoba, która choćby odrobinę zna się na kwestiach mających związek z geopolityką, świetnie wie, iż wybór Polski był prosty – Unia Europejska, Zachód bądź Rosja, Wschód. Takie są fakty, zatem ciężko polemizować z nimi.
Dużym atutem wejścia Polski do UE jest otworzenie dla nas granic. Naturalnie np. mieszkańcy Szwajcarii również nie mają kłopotów z przekraczaniem granic krajów UE, ale to bardzo specyficzne państwo. Nie można także zapomnieć o dziesiątkach miliardów złotych z unijnych funduszy. Choćby autostrady są częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie możemy zapominać, iż jakimś plusem UE jest także to, że możemy inwestować pieniądze w np. Wielkiej Brytanii czy Portugalii. Wydaje się więc, iż to bardzo dobrze, że w 2003 roku Polacy powiedzieli jednogłośnie tak Unii Europejskiej. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Przeczytaj więcej

2. Przeglądaj

3. Przejdź do strony

4. Kliknij i zobacz

5. Sprawdź to

Categories: Turystyka

Comments are closed.